Prewencyjny program ortodontyczny " Rosnę pięknie rosnę zdrowo"

 

W codziennym życiu nie myślimy o niektórych naturalnych czynnościach, takich jak oddychanie, połykanie, żucie, gryzienie.

Większość z nich wykonujemy intuicyjnie, nie zastanawiając się nad ich jakością. Często nieświadomie od najmłodszych lat wykształcamy złe nawyki np. oddychamy przez usta, jemy głównie miękkie produkty żywnościowe pozbawiając nasze szczęki konieczności odgryzania twardych pokarmów, nie utrzymujemy języka w prawidłowej pozycji  spoczynkowej na podniebieniu, bądź też posiadamy pewne przeszkody anatomiczne, które uniemożliwiają prawidłowe realizowanie tych czynności np. skrócone wędzidełko językowe. To najprostsza droga do zaburzonego rozwoju twarzoczaszki, osłabionych zdolności artykulacyjnych, słabego rozwoju górnych dróg oddechowych, krzywego zgryzu, zaburzeń sensomotorycznych, a także nieatrakcyjnego wyglądu twarzy.

 

Program "Rosnę pięknie rosnę zdrowo" skierowujemy do placówek przedszkolnych, którym udostępniamy nasze bajki  oraz materiały pomocne w wyrabianiu zdrowych nawyków. Zapraszamy do kontaktu kierowników placówek z naszą manager Justyną Koucz

e-mail: justyna.koucz@mfs-poland.com

 

 

Wypełniony formularz prosimy aby przesłać na adres

e-mail: justyna.koucz@mfs-poland.com

lek. stom. Monika Ośko

MFS AMBASADOR

Master Universitario di Secondo Livello in Ortognatodonzia Clinica Avanzata

Diplomat and Senior Instructor of the International Board of Orthodontics